35089 شنبه تا چهارشنبه از 8:30 صبح تا 5 عصر
پنج شنبه از 8:30 تا 12 ظهر
گروه فلز کاتالوگ 

با بیش از ربع قرن تجربه در زمینه ارائه انواع محصولات استنلس استیل

درباره گروه فلز

گروه فلز در سال 1371 با هدف خدمت به تولید کنندگان و صاحبان صنایع تاسیس گردید ...

بیشتر بدانید ...

استنلس استیل، آلیاژی سبز

قیمت ورق استیل؛ فروش انواع ورق استیل صنعتی و ورق استنلس استیل در آلیاژ و ضخامت های مختلف. با حرفه‌ای‌ها خرید کنید تلفن: 35089-021

 

100% قابلیت بازیافت، حداقل انتشار گاز های گلخانه ای، طول عمر طولانی و حداقل هزینه های نگهداری، به اعتبار این ماده به عنوان آلیاژی سبز کمک می کند.

ما در عصری زندگی می کنیم که نیاز به وجود منابع انرژی پایدار یک ضرورت می باشد. با وجود اینکه عمده صنایع در جهان هنوز از سوخت های فسیلی برای تأمین انرژی مورد نیاز خود استفاده می کنند، اخیراً موجی از تغییر در جهان ایجاد شده که توجه مردم را بیشتر به مواد و تکنیک های تولیدی که حافظ محیط زیست هستند، جلب کرده است. البته تا جایی که به مواد و تجهیزات مرتبط است، نامی که یک سر و گردن بالاتر از بقیه است، عبارتست از: استنلس استیل.

از آنجاییکه کاربرد استنلس استیل را در صنایع مرتبط با انواع ماشین ها شاهد هستم، بی تردید این گمان ایجاد می شود که استنلس استیل به ضرر محیط زیست عمل می کند و تاثیر منفی بر روی آن می گذارد. به عبارت دیگر، به حساب آوردن مفهوم استنلس استیل به عنوان یک ماده سازگار با محیط زیست سخت است، در صورتی که می تواند نقش مهمی در تلاش های انسان برای مبارزه با تغییرات آب و هوایی داشته باشد. شرکت هایی که به طور جدی به دنبال حفظ محیط زیست هستند، بدون هیچگونه نگرانی می توانند از طیف وسیعی از تجهیزات استنلس استیل استفاده کنند.

دقیقاً چه چیزی باعث می شود استنلس استیل انتخابی بهتر و یک آلیاژ سبز باشد؟ چرا کارفرمایان دوستدار محیط زیست و صاحبان کسب و کار به استنلس استیل نسبت به سایر مواد اعتماد بیشتری دارند؟ پاسخ به این سوالات به دلایل زیر می باشد.

قابلیت بازیافت 100 %

برخلاف باور عمومی، استنلس استیل 100% قابل بازیافت می باشد. در واقع نیمی از تجهیزات استنلس استیل موجود، از مواد بازیافتی تولید شده اند. یک قطعه استنلس استیل می تواند بی نهایت بار بازیافت شود بدون اینکه در خواص کلیدی آن مثل مقاومت در برابر خوردگی و استحکام آن کوچکترین تغییری ایجاد شود. لازم به ذکر است، با توجه به مغناطیسی بودن عمده گرید های استنلس استیل (به استثنای آستنیتی)، جدا کردن آنها از مسیر بازیافت راحت تر می باشد.

حداقل نشر گاز های گلخانه ای

گاز های گلخانه ای نامی آشنا برای اغلب ماست. اگر از ما بخواهند که نام یکی از این گاز ها را به زبان بیاوریم، این نام احتمالاً دی اکسید کربن خواهد بود. تقریباً همه کسانی که با اصطلاح "گاز های گلخانه ای" آشنا هستند، دی اکسید کربن را به عنوان معرف این گروه از گاز ها می شناسند. البته این دیدگاه اشتباه نیست، اما دی اکسید کربن تنها یکی از گاز های گلخانه ای است که انسان تولید می کند. گاز های گلخانه ای شامل دی اکسید کربن، دی نیتروژن اکسید(گاز خنده)، متان، بخار آب و ازت هستند. وقتی که استنلس استیل در کنار مواد دیگر قرار میگیرد و انتشار گاز های گلخانه ای را با هم مقایسه می کنیم، نتیجه شگفت آور خواهد بود، به این ترتیب که اثر کربن در آن بسیار کمتر از مواد دیگر می باشد.

عمر طولانی و هزینه های پایین نگهداری

در اینکه استنلس استیل یکی از با دوام ترین و پایدارترین آلیاژ های حال حاضر جهان است، شکی نیست و از آنجایی که طول عمر استنلس استیل می تواند تا چندین دهه طول بکشد، باعث شده مهر تاییدی بر سبز بودن این آلیاژ باشد. همچنین لازم به ذکر است که استنلس استیل یکی از بهداشتی ترین مواد موجود در جهان است و نیاز به کمترین استفاده از مواد تمیز کننده را دارد.

کد: 50015662

زمان انتشار: پنج شنبه 21 تیر 1397 08:33 ق.ظ

تعداد نمایش: 243

تمامی حقوق برای گروه فلز محفوظ است.طراحی سایت توسط سایت بایک