35089 شنبه تا چهارشنبه از 8:30 صبح تا 5 عصر
پنج شنبه از 8:30 تا 12 ظهر
گروه فلز کاتالوگ 

با بیش از ربع قرن تجربه در زمینه ارائه انواع محصولات استنلس استیل

درباره گروه فلز

گروه فلز در سال 1371 با هدف خدمت به تولید کنندگان و صاحبان صنایع تاسیس گردید ...

بیشتر بدانید ...

ورق استیل دکوراتیو

قیمت ورق استیل؛ فروش انواع ورق استیل صنعتی و ورق استنلس استیل در آلیاژ و ضخامت های مختلف. با حرفه‌ای‌ها خرید کنید تلفن: 35089-021

 

مقدمه ای بر ورق استیل دکوراتیو

ورق استیل جزو آن دسته از محصولات است که در سطح های مختلف و خاصی تولید می شود. یکی از این سطوح خاص، ورق استیل دکوراتیو می باشد که در این مقاله به بحث و بررسی گذاشته خواهد شد.
ورق استیل با توجه به وجود عناصری چون نیکل و کروم در ترکیب شیمیایی خود، از خواص ضد خوردگی و مقاومت در برابر اکسیداسیون برخوردار است. این موضوع در کنار زیبایی ظاهری، باعث می شود که در گستره ی وسیعی از کاربردها مورد استفاده قرار گیرد و در بسیاری از موارد به عنوان گزینه اول طراحان و سازندگان انتخاب شود.

 

ورق استیل دکوراتیو


انواع ورق استیل دکوراتیو

ورق استیل دکوراتیو در انواع گریدها، طرح ها و رنگ های متفاوت و متنوعی تولید می شود که از جمله آنها عبارتند از:
ورق استیل میرور طلایی
ورق استیل میرور نقره ای
ورق استیل خش دار نقره ای
ورق استیل طرحدار طلایی
ورق استیل طرحدار نقره ای
ورق استیل میرور دودی
ورق استیل میرور مسی و . . .
ورق استیل دکوراتیو معمولاً در گریدهای 304 و 430 تولید می شود. این گریدها جزو پر مصرف ترین انواع ورق استیل دکوراتیو می باشند.

 

ویژگی های ورق استیل دکوراتیو

ورق استیل دکوراتیو همانطور که قبلاً اشاره شد، به علت وجود نیکل و کروم در ترکیب شیمیایی، از ویژگی مقاومت در برابر خوردگی و اکسیداسیون برخوردار می باشد و علاوه بر این موارد، با توجه به زیبایی ظاهری فوق العاده، در طیف وسیعی از کاربردها مورد استفاده قرار می گیرد. تمامی این ویژگی ها به اضافه ی عمر طولانی، دوام بالا و نیاز حداقلی به عملیات تعمیر و نگهداری، بیش از پیش به محبوبیت آن افزوده است.

 

ورق استیل دکوراتیو

 
کاربردهای ورق استیل دکوراتیو

همانطور که از نام این آلیاژ مشخص است، ورق استیل دکوراتیو عمدتاً در موارد دکورسازی و تزئینی به کار برده می شود. دکوراسیون داخلی ساختمانها، بانک ها، ایستگاه های مترو، پاساژها و مراکز خرید و . . . از جمله مواردی است که ورق استیل دکوراتیو به وفور در آنها بکار گرفته می شود. لازم به ذکر است که در ساخت مبلمان لوکس نیز از این نوع ورق استفاده می شود.


قیمت ورق استیل دکوراتیو

قیمت ورق استیل دکوراتیو بسته به گرید آلیاژی و فرآیندهای صورت گرفته روی سطح، متفاوت می باشد. بر فرض مثال، ورق استیل دکوراتیو 304 نسبت به ورق استیل دکوراتیو 430 گرانتر است، چون در ترکیب شیمیایی ورق استیل 304 چیزی در حدود 8 تا 10 درصد عنصر گرانقیمت نیکل وجود دارد که همین موضوع یکی از دلایل بالاتر بودنِ قیمت این آلیاژ نسبت به ورق استیل 430 (فاقد نیکل) می باشد.

 

مروری بر ورق استیل دکوراتیو

ورق استیل به تنهایی یکی از محبوب ترین آلیاژهای حال حاضر جهان است. حال، اعمال یک سطح دکوراتیو روی آن، منجر به ایجاد ترکیبی فوق العاده به نام ورق استیل دکوراتیو می شود که استفاده های بیشماری در زمینه دکورسازی و تزئینی را به دنبال دارد و در بحث انتخاب مواد، بدون کوچکترین تردیدی گزینه ی اول طراحان و سازندگان می باشد.

کد: 50030266

زمان انتشار: پنج شنبه 30 بهمن 1399 08:30 ب.ظ

تعداد نمایش: 41

تمامی حقوق برای گروه فلز محفوظ است.طراحی سایت توسط سایت بایک