35089 شنبه تا چهارشنبه از 8:30 صبح تا 5 عصر
پنج شنبه از 8:30 تا 12 ظهر
گروه فلز کاتالوگ 

با بیش از ربع قرن تجربه در زمینه ارائه انواع محصولات استنلس استیل

درباره گروه فلز

گروه فلز در سال 1371 با هدف خدمت به تولید کنندگان و صاحبان صنایع تاسیس گردید ...

بیشتر بدانید ...

ورق استیل و رآکتور ایتر

قیمت ورق استیل؛ فروش انواع ورق استیل صنعتی و ورق استنلس استیل در آلیاژ و ضخامت های مختلف. با حرفه‌ای‌ها خرید کنید تلفن: 35089-021

 

رآکتور ایتر و استنلس استیل

استیل ضدزنگ و ارتباط آن با سیستم‌های مختلف از مواردی است که قصد داریم در این مقاله به بررسی آن بپردازیم. هرچه به سمت جلو حرکت می‌کنیم، فرمت و ساختار بسیاری از مفاهیم در حال تغییر می باشد، از ارتباطات گرفته تا سبک زندگی و بسیاری از موارد دیگر به واسطه پیشرفت‌های به وجود آمده در زمینه تکنولوژی، ارتباطات و سایر موارد مشابه، به طوریکه این تغییرات را می‌توان به راحتی حس کرد. 
در گذشته‌ای نه چندان دور، به خصوص در کشورهای در حال توسعه، فراهم کردن انرژی جزو یکی از سخت‌ترین کارهای ممکن بود. حتی تا به امروز نیز بسیاری از کشورها هزینه و وقت بسیار زیادی را برای فراهم کردن انرژی صرف می‌کنند. موضوعی که به نوبه خود این امکان را به وجود آورد تا نیم نگاهی از دریای بیکران علم به این موضوع نیز بیافتد.

استیل

به زبانی ساده‌تر، با پیشرفت‌های صورت گرفته در زمینه تولید و انتقال انرژی، قرار است بسیاری از مشکلات و موانع موجود در این راه به لطف دانشمندان حل شود. یکی از اختراعات و دستاوردهای جدیدی که در حال تکمیل است، راکتور آزمایشی گرما هسته‌ای بین المللی به نام ITER می باشد. این سیستم تبدیل انرژی به نوبه خود می‌تواند تغییرات بسیار زیادی را در دنیای نوین به وجود آورد. دنیایی بدون آلودگی، بدون اتلاف وقت و انرژی زیاد از مواردی است که دانشمندان از گذشته تا به امروز به دنبال آن بوده‌اند؛ دستاوردی که در نهایت با موفقیت نسبی روبرو شد. 
ارتباط این موضوع با استیل تا حدودی ممکن است برای شما جالب باشد. به همین دلیل تصمیم گرفتیم تا اطلاعاتی کلی درباره نقش اصلی استنلس استیل در این راکتور آزمایشی گرما هسته‌ای بین المللی ملقب به ITER یا همان ایتر داشته باشیم.

 

استنلس استیل را بهتر بشناسید

استیل ضد زنگ یکی از قوی‌ترین آلیاژهای فلزی موجود در بازار و صنایع فلزی به حساب می‌آید. عملکرد مناسب و کیفیت بالای استیل یا همان فولاد ضدزنگ باعث شده تا این آلیاژ در بین برترین نمونه‌های فلزی برای استفاده های مختلف مورد استفاده قرار گیرد. نمونه‌های متفاوتی نیز از استیل ضد زنگ بسته به کارایی خاص آن وجود دارد. از پرکاربردترین استیل ضدزنگ موجود در بازار می‌توان به استیل ضد زنگ آستنیتی، استیل ضد زنگ فریتی، استیل ضد زنگ دوپلکس و . . . اشاره کرد. نامگذاری هر کدام از این نمونه‌ها به دلیل انواع مختلف آلیاژ به کار رفته و همچنین عملکرد خاص آن‌ها صورت گرفته است. یکی از ویژگی‌های اصلی استیل ضدزنگ که باعث شده این آلیاژ در بسیاری از شاخه‌های مختلف مانند ساختمان سازی و یا طراحی‌های گسترده مورد استفاده قرار بگیرد، میزان بالای مقاومت آن در برابر انواع خوردگی می باشد.
استنلس استیل توانسته با میزان مقاومت بسیار بالا در برابر خوردگی به عنوان گزینه‌ای مطلوب برای استفاده در میان سایر نمونه‌های مشابه شناخته شود. همین ویژگی باعث شد تا این آلیاژ در پروژه‌ای بسیار مهم به نام ایتر مورد استفاده گسترده قرار بگیرد.

ورق استیل

پروژه ایتر و ارتباط آن با استنلس استیل

پروژه ایتر یکی از تاثیرگذارترین پروژه‌های فعال در زمینه تبدیل انرژی می باشد. به لطف این رآکتور می‌توان انرژی تجدید پذیر با ده برابر میزان بیشتر نسبت به حامل‌های انرژی مانند برق به دست آورد. این پروژه با همکاری 34 کشور (که 31 تای آنها از هم پیمانان اتحادیه اروپا هستند)، از 35 سال پیش آغاز شد و تا به امروز توانست به پیشرفت‌های بسیار زیادی دست پیدا کند. این پروژه گامی بزرگ به سمت موفقیت در زمینه انرژی به حساب می‌آید. به وسیله راکتور ایتر انرژی فیوژن کنترل شده و به انرژی برق تبدیل می‌گردد. 
کمپانی و سازمان‌های بسیار بزرگی در این زمینه مشغول به فعالیت هستند. در این میان CMA نوعی سازمان اجرایی در این پروژه به حساب می‌آید. این سازمان بر این باور است که راکتور به ارزش 174 میلیون یورو تا 10 سال آینده قابل استفاده است. برای این پروژه بیش از 4000 نیروی ماهر و کارکشته در سال‌های آتی موردنیاز است. بر اساس گفته‌های کمپانی‌های فعال در زمینه طراحی و ساخت این راکتور یک وکیوم از جنس استنلس استیل وظیفه میزبانی واکنش‌های انرژی فیوژن و تبدیل فضای واکنشی به محلی امن را بر عهده دارد. این موضوع به نوبه خود باعث می‌شود تا امنیت فضای داخلی راکتور از طریق استیل ضد زنگ به بهترین شکل ممکن حفظ شود.
از لحاظ وزنی این راکتور بیش از 21000 تن وزن خواهد داشت. این در حالی است که فضای واکنش فیوژنی این راکتور را 8000 تن پوشش می‌دهد. کیت و فضای متعددی بر روی بدنه این راکتور وجود دارد. از نظر ارتفاع راکتور ایتر قرار است به طول 19 متر و عرض 9 متر طراحی شود. راکتوری که قرار است در آینده تغییرات بسیار زیادی را در آینده بشریت به وجود آورد.

ورق استیل

جمع بندی

استیل ضد زنگ و نقش این آلیاژ در پروژه‌ای به بزرگی و اهمیت دستگاه ایتر موضوعی بود که در مقاله امروز به بررسی آن پرداخته شد. آیا استنلس استیل می‌تواند در این پروژه به بهترین شکل ممکن عملکرد مناسبی از خود نشان دهد؟
 

کد: 50030169

زمان انتشار: دوشنبه 27 مرداد 1399 07:30 ب.ظ

منبع: مستقل

تعداد نمایش: 98

تمامی حقوق برای گروه فلز محفوظ است.طراحی سایت توسط سایت بایک