35089 شنبه تا چهارشنبه از 8:30 صبح تا 5 عصر
پنج شنبه از 8:30 تا 12 ظهر
گروه فلز کاتالوگ 

با بیش از ربع قرن تجربه در زمینه ارائه انواع محصولات استنلس استیل

درباره گروه فلز

گروه فلز در سال 1371 با هدف خدمت به تولید کنندگان و صاحبان صنایع تاسیس گردید ...

بیشتر بدانید ...

ورق استیل و تولید انرژی

قیمت ورق استیل؛ فروش انواع ورق استیل صنعتی و ورق استنلس استیل در آلیاژ و ضخامت های مختلف. با حرفه‌ای‌ها خرید کنید تلفن: 35089-021

 

ورق استیل و ارتباط آن با تولید انرژی

ورق استیل و ارتباط این آلیاژ با تولید انرژی موضوعی است که قصد داریم در این مقاله به طور اجمالی به بررسی آن بپردازیم‌‌. ورق استنلس استیل جزو یکی از پرکاربردترین آلیاژهای مقاوم در صنایع مختلف است. صنعت تبدیل انرژی جزو یکی دیگر از شاخه‌هایی است که فولاد ضدزنگ توانسته در آن موفق عمل کند. در دنیای امروز که مصرف و اثرات مخرب سوخت‌های فسیلی‌، جوامع جهانی را تحت تاثیر قرار داده، تبدیل مجدد انرژی یا همان انرژی تجدید پذیر یکی از روش‌های مناسب برای مقابله با این مشکل است. 

استیل+بیوانرژی

سایت تولید انرژی زیست توده در شهر کانزاس

 

استیل ضدزنگ با حضور خود توانسته کمک بسیار زیادی در موفقیت در زمینه تولید انرژی داشته باشد.‌ حضور این آلیاژ در شاخه‌های مختلف انرژی تجدید پذیر مانند تولید انرژی از طریق توربین‌های بادی، نور آفتاب، حرارت مرکزی زمین و . . . نشان‌دهنده گستردگی عملکرد استنلس استیل در نمونه‌های متفاوت است.
به همین دلیل تصمیم گرفتیم به بررسی عملکرد فولاد ضدزنگ در شاخه‌ و روش‌های مختلف تبدیل انرژی بپردازیم.

 

ورق استیل در چه شاخه‌هایی کاربرد دارد؟

استنلس استیل در شاخه و نمونه‌های مختلفی کاربرد دارد. از زمینه‌هایی مختلفی که این آلیاژ به طور گسترده مورد استفاده قرار می‌گیرد می‌توان به صنایعی مانند ساختمان سازی، سد سازی، راه و شهر سازی، صنایع کشاورزی و سایر نمونه‌های مشابه اشاره کرد. انرژی تبدیل پذیر نیز یکی از زمینه‌هایی است که ورق استیل ضدزنگ توانسته عملکرد مناسبی را از خود به نمایش بگذارد. با هم عملکرد این آلیاژ را در صنعت انرژی تجدید پذیر بررسی می‌کنیم. 
چندین سال پیش بود که در شهر کانزاس ایالات متحده آمریکا، شرکت بیوانرژی تولید و تبدیل انرژی از زیست توده سلولزی را آغاز کرد. این شرکت در طراحی دستگاه موردنظر خود از استیل در بخش‌های مختلف استفاده کرد. استراتژی که به نوبه خود نقش به سزایی در افزایش میزان تولید و تبدیل انرژی داشت. مثلا در بدنه دستگاه طراحی شده توسط این کمپانی ورق فولادی ضدزنگ استفاده شده است. وجود این آلیاژ نقش به سزایی در افزایش بهره‌وری و همچنین کاهش میزان آسیب به خود دستگاه در برابر مشخصه‌های محیطی دارد. چند نمونه از شاخه‌های مرتبط با انرژی تجدید پذیر که استنلس استیل در آن نقش مستقیمی دارد را مورد بررسی قرار می‌دهیم.

 

ورق استیل در تبدیل انرژی از زیست توده

فولاد ضدزنگ در این زمینه توانسته عملکرد قابل قبولی را از خود به نمایش بگذارد. این آلیاژ به میزان بسیار زیادی در دستگاه‌هایی که وظیفه انجام فرآیند تبدیل انرژی از زباله و یا پسماندهایی که در طبیعت تولید می‌شوند مورد استفاده قرار می‌گیرد. به عنوان مثال در بدنه دستگاه‌هایی که وظیفه هضم و تبدیل انرژی از توده‌های طبیعی را دارند، ورق استنلس استیل استفاده شده است. این موضوع به میزان بسیار زیادی از آسیب وارده به بدنه و عملکرد دستگاه جلوگیری کرده است و همچنین توانسته بازدهی بیشتری به عملکرد دستگاه ببخشد.

 

ورق استیل در تبدیل انرژی آبی

این آلیاژ در یکی دیگر از زمینه‌های تبدیل انرژی تجدید پذیر توانسته عملکرد مناسبی را از خود به جای بگذارد. تولید انرژی تجدید پذیر از انرژی دینامیکی آب یکی از روش‌هایی است که بسیاری از کشورهای پیشرفته از آن استفاده می‌کنند. دستگاه‌هایی که در این زمینه فعالیت می‌کنند دارای بدنه و اجزایی از جنس استنلس استیل هستند. دلیل این موضوع نیز افزایش میزان عملکرد قطعات دستگاه‌های فعال در آب است. به این شکل ورق استیل ضدزنگ مشکلات ناشی در این زمینه را حل کرده است.

 

ورق استیل در انرژی تجدید پذیر از حرارت مرکزی زمین

تبدیل انرژی از ساختاری در این زمینه یکی از روش‌های قدیمی در زمینه انرژی تجدید پذیر به حساب می‌آید. جدا از این مورد، برای به دست آوردن انرژی تبدیل پذیر در این زمینه باید از تجهیزات مقاوم و انعطاف پذیر استفاده کرد. دلیل این موضوع نیز ارتباط مستقیم دستگاه و اجرای آن با آب بسیار داغ از هسته مرکزی زمین است. به همین دلیل ورق فولادی با خاصیت ضد زنگ و همچنین مقاومت کافی در برابر دمای بالا از گزینه‌های بسیار مناسب در این زمینه به حساب می‌آید. 

 

ورق استیل در انرژی تجدید پذیر از طریق توربین‌های بادی

آلیاژ مورد نظر ما در این زمینه نیز به نوبه خود توانسته نقش به سزایی در بیشتر شدن عملکرد برای به جذب انرژی داشته باشد. استنلس استیل در توربین‌های بادی به میزان بسیار زیادی عملکرد، دوام، سرعت تبدیل انرژی و فعالیت این تجهیزات را افزایش داده است. معمولا دوامی که استیل در این قبیل تجهیزات دارد، حداقل ۵۰ سال است.

 

ورق استیل برای انرژی تجدید پذیر از طریق انرژی خورشیدی

این زمینه نیز طرفداران بسیار زیادی در سرتاسر جهان دارد. در این شاخه از انرژی تجدید پذیر، استیل ضدزنگ نقش به سزایی دارد. برای افزایش میزان جذب انرژی از دما و گرمای خورشید، در قسمت داخلی و خارجی دستگاه از ورق استیل استفاده شده است. همین موضوع کارایی را افزایش و هزینه استفاده از آن را کاهش داده است.

 

جمع بندی

استنلس استیل و ارتباط این آلیاژ با روش‌های مختلف تولید انرژی تجدید موضوعی بود که در این مقاله به آن پرداخته شد. آیا آلیاژهای دیگری نیز می‌توانند مانند ورق استیل عملکرد موفقی داشته باشند؟
 

کد: 50030162

زمان انتشار: یکشنبه 19 مرداد 1399 07:30 ب.ظ

منبع: مستقل

تعداد نمایش: 109

تمامی حقوق برای گروه فلز محفوظ است.طراحی سایت توسط سایت بایک