35089 شنبه تا چهارشنبه از 8:30 صبح تا 5 عصر
پنج شنبه از 8:30 تا 12 ظهر
گروه فلز کاتالوگ 

با بیش از ربع قرن تجربه در زمینه ارائه انواع محصولات استنلس استیل

درباره گروه فلز

گروه فلز در سال 1371 با هدف خدمت به تولید کنندگان و صاحبان صنایع تاسیس گردید ...

بیشتر بدانید ...

ورق استیل آستنیتی؛ از سینک آشپزخانه تا صنعت خودرو سازی

قیمت ورق استیل؛ فروش انواع ورق استیل صنعتی و ورق استنلس استیل در آلیاژ و ضخامت های مختلف. با حرفه‌ای‌ها خرید کنید تلفن: 35089-021

 

استنلس استیل در اوایل دهه 1920 میلادی بود که پا به عرصه حضور گذاشت. این نوع از فولاد آلیاژی شامل دو نوع متفاوت بود که یکی از آنها از ویژگی های استیل ضدزنگ آستنیتی برخوردار بود، که همین خاصیت موجبات تولید ورق استیل 304 که در حال حاضر یکی از پرمصرف ترین و پرطرفدارترین انواع استیل در جهان است- را فراهم نمود.
امروزه استنلس استیل ۳۰۴ به همراه ورق استیل ۳۱۶ به اتفاق هم بازار استیل را تمام و کمال قبضه کرده اند، به طوری که به تنهایی تامین کننده ۷۰ درصد نیاز بازار استیل بوده و هستند.

ورق استیل|گروه فلز

نکته قابل توجه اینکه استنلس استیل آستنیتی، از جمله آلیاژهایی است که در گستره عظیمی از دماهای مختلف کارایی مفیدی از خود نشان می دهد. این خانواده از فولاد ضدزنگ مقاومت مناسبی حتی در دماهای پایین تر از دمای اتاق از خود نشان می دهد. علاوه بر این در دماهای بسیار بالا نیز ویژگی و خواص مکانیکی خود را حفظ می کند.

 

موارد استفاده از ورق استیل آستنیتی

در برخی موارد، افزایش بیش از حد دما باعث داغ شدن آلیاژ شده که نتیجه آن مشکلی اساسی به نام تغییر شکل تحت خزش می باشد. در اینگونه موارد، استفاده از استنلس استیل راه حل این مشکل می باشد. علاوه بر این، گریدهای مختلف استیل آستنیتی، دارای مقاومت بسیار خوبی در برابر خوردگی ناشی از رطوبت و دماهای بالا هستند و از این جهت گستره استفاده این آلیاژ بسیار وسیع می باشد.
این خانواده از فولاد ضدزنگ می تواند در کاربردهای دما پایین یا همان تجهیزات برودتی مورد استفاده قرار گیرد، به این علت که برخلاف سایر فلزات، مقاومت در برابر شکست در چنین محیط هایی در این آلیاژ بسیار بالا می باشد. در دماهای بالا نیز همانطور که گفته شد، مقاومت خوبی در برابر اکسیداسیون داشته و می تواند تا دماهای بالای 1000 درجه را نیز تحمل کند. این آلیاژ از شکل پذیری بسیار خوبی برخوردار است و جوش پذیری آن نیز مناسب است.
به طور کلی ورق استیل آستنیتی عمدتاً در قسمت آشپزخانه بیشتر دیده می شود که از جمله آنها می توان به ظروف استیل، سینک استیل، ماشین لباسشویی، ظرفشویی، اجاق گاز، هود و یخچال که در ساخت آنها از ورق استنلس استیل استفاده شده است. همین چند مثال نشان از نقش اساسی و حیاتی استنلس استیل در زندگی روزمره انسان دارد. علاوه بر این به علت قابلیت های بهداشتی که دارد، در بخش بهداشت و درمان به ویژه بیمارستانها نیز از این آلیاژ استفاده شده است. عمده تجهیزات بیمارستانی ساخته شده از استنلس استیل بوده و علت آن برمی گردد به خواص عدم نفوذپذیری باکتری ها و میکروب ها به این آلیاژ و اینکه به راحتی قابلیت تمیزکاری دارد و با کمترین میزان کار ضدعفونی می گردد.

 

استیل آستنیتی چه مصارف دیگری دارد؟

این نوع از فولادضدزنگ با توجه به خواصی که دارد، می تواند برای نگهداری و انتقال مواد حساس مورد استفاده قرار گیرد. از جمله این مواد می توان به مواد شیمیایی، مواد آتش زا، مواد لبنی به ویژه شیر و . . .  ازین قبیل مواد که حمل و نقل و نگهداری آنها از حساسیت بالایی برخوردار است.
در بسیاری از خطوط لوله نیز کاربرد ورق استیل به راحتی قابل مشاهده می باشد. در اینگونه موارد، ورق استیل در ضخامت های خاص توسط کارخانه تولید لوله تهیه شده و با توجه نیاز مشتری و بازار، به لوله های با قطر و طولهای مورد نظر تبدیل می گردد.
از جمله دیگر کاربردهای فولاد ضدزنگ در ساخت ماشین های سوخت سلولی می باشد. این ماشین ها با توجه به اینکه مدام در معرض محیط و مواد خورنده قرار دارند، جنس آن باید به گونه ای باشد که در برابر این مواد خورنده از مقاومت بالایی برخوردار باشد. در این نوع از ماشین، هر سلول با استفاده از یک لایه استیل با ضخامت نازک، از سلول های دیگر جدا می گردد. ضخامت این لایه چیزی در حدود یک دهم میلیمتر می باشد. در مجموع نزدیک به 100 متر مربع ورق استیل برای هر کدام از این ماشین های سلوللی مورد نیاز بوده که جنس قالب آنها گرید استنلس استیل 316 بوده که با توجه به خواص ضد اسیدی که دارد، از محبوبیت زیادی در بین تولید کنندگان و سازندگان برخوردار است.
 

کد: 50030167

زمان انتشار: سه شنبه 21 مرداد 1399 07:30 ب.ظ

منبع: مستقل

تعداد نمایش: 63

تمامی حقوق برای گروه فلز محفوظ است.طراحی سایت توسط سایت بایک