35089 شنبه تا چهارشنبه از 8:30 صبح تا 5 عصر
پنج شنبه از 8:30 تا 12 ظهر
گروه فلز کاتالوگ 

با بیش از ربع قرن تجربه در زمینه ارائه انواع محصولات استنلس استیل

درباره گروه فلز

گروه فلز در سال 1371 با هدف خدمت به تولید کنندگان و صاحبان صنایع تاسیس گردید ...

بیشتر بدانید ...

هفت نکته هنگام انتخاب استنلس استیل

قیمت ورق استیل؛ فروش انواع ورق استیل صنعتی و ورق استنلس استیل در آلیاژ و ضخامت های مختلف. با حرفه‌ای‌ها خرید کنید تلفن: 35089-021

 

هفت نکته انتخاب استنلس استیل 

استنلس استیل ها که عمدتا بخاطر مقاومت در برابر خوردگی شناخته می شوند، کاربردهای بسیاری در صنایع مختلف دارند. تنوع رده های آلیاژی در بین استنلس استیل ها همراه با خواص فیزیکی و مکانیکی مناسب باعث گردیده تا در سراسر دنیا و در صنایع مختلف از جایگاه ویژه ای برخوردار باشند. اما جهت انتخاب گرید برای یک کاربرد خاص دانش بالایی لازم است. از این رو در این مقاله، هفت آیتم مهمی که می بایست آنها را در انتخاب گرید استنلس استیل مدّ نظر داشت، را معرّفی می کنیم: 
•    آیا این گرید لازم است فرم پذیری خوبی داشته باشد؟ 
•    آیا برای این گرید جوشکاری مورد نیاز است؟
•    آیا برای این گرید ماشین کاری مورد نیاز است؟ 
•    چه میزان و چه نوع مقاومت خوردگی مد نظر است؟ 
•    آیا نیاز به عملیات حرارتی می باشد؟
•    الزامات استحکام آن کدام ها است؟ 
•    کاربرد های آن چیست؟ 

 

هفت نکته هنگام انتخاب استنلس استیل

 

آیا لازم است استنلس استیل فرم پذیری خوبی داشته باشد؟ 

چنانچه قابلیت فرم دهی مناسب و مطلوب در ساخت یک محصول مد نظر باشد از بکار بردن استنلس استیل های مارتنزیتی می بایست پرهیز نمود. زیرا فولادهای زنگ نزن مارتنزیتی همچون استنلس استیل 410 به راحتی تحت شکل دهی قرار نمی گیرند و امکان شکنندگی حین فرم دهی وجود دارد. در عوض می توان از ورق استیل ٣٠٤ (ورق استیل نگیر) یا یک گرید فرّیتی ٤٣٠ (ورق استیل بگیر) استفاده نماییم. چنانچه اگر فرم پذیری یا شکل پذیری مد نظر باشد، بهترین گزینه معمولا استنلس استیل های آستنیتی هستند. 

 

آیا لازم است استنلس استیل جوشکاری شود؟

جوشکاری استنلس استیل ها بسیار مشکل تر است از جوشکاری دیگر فولادها همچون فولاد کربنی بوده و این امر می تواند به مشکلاتی نظیر خوردگی بین دانه ای ، ترک گرم (Hot Cracking )  و ترک خوردگی تنشی (stress corrosion cracking) منجر شود. استنلس استیل های گروه آستنیتی جوش پذیر ترین گروه در بین استنلس استیل ها هستند. جهت انجام جوشکاری بر روی استنلس استیل آستنیتی، گریدهایی نظیر ورق استیل L ٣٠٤ یا ٣٤٧ می بایست بکار روند. گرید L ٣٠٤ کربن کمتری دارد در حالیکه گرید ٣٤٧ دارای عناصر پایدارسازی همچون نئوبیوم می باشد و از این جهت به آن افزوده شده که از خوردگی بین دانه ای در آن پیشگیری شود. استنلس استیل های فرّیتی نظیر ٤٣٠ یا گرید ٤٣٩ نیز مانند استنلس استیل ها دوپلکس برای جوشکاری مناسب اند. بطور کلی استنلس استیل های مارتنزیتی برای جوشکاری مناسب نیستند اگر چه بعضی از گریدهای آن با مقدار کربن پایین تر را می توان جوشکاری نمود. در خصوص استنلس استیل های رسوب سخت شونده میبایست مراقب بود که خواص اصلی و مکانیکی در طول فرآیند جوشکاری بخطر نیفتاده و حفظ شوند.

 

هفت نکته هنگام انتخاب استنلس استیل

 

آیا لازم است  استنلس استیل ماشین کاری شود ؟

چنانچه در حوزه کار با ورق استیل، ماشینکاری لازم باشد میبایست ملاحظات خاصی را در نظر گرفت. اکثر گریدهای استنلس استیل می توانند ماشین کاری شوند هرچند که این فولادها نسبت به کارسختی حساسیت دارند. باید ملزوماتی را حین فرآیند ماشین کاری استنلس استیل ها در نظر گرفت و رعایت کرد. رعایت این الزامات کمک به کاهش این مشکل (کار سختی هنگام ماشین کاری) کند و انجام فرایند ماشین کاری فولادهای زنگ نزن نیز بهینه شود. به عنوان مثال ابزارهای مورد استفاده در ماشین کاری بایستی در شرایط خوب کاری نگهداری شوند. همانند فولادهای کربنی، برای افزایش قابلیت ماشین کاری می توان سولفور (گوگرد) به ترکیب این فولادها اضافه نمود که گرید ٣٠٣ نمونه ای از این دست می باشد. این گرید بسیار شبیه به گرید ٣٠٤ است بجز اینکه جهت ایفای اهداف ماشین کاری ، گوگرد به آن اضافه شده است. گرید ٤١٦ نیز نمونه ای است از استنلس استیل فرّیتی گوگرد دار است. 

 

چه میزان و چه نوع مقاومت به خوردگی مدّ نظر است ؟

مقاومت به خوردگی عمده ترین دلیل توسعه و تجاری سازی این فولادها بوده است اما این مطلب را نیز باید در نظر داشت که رفتار گریدهای مختلف در مقابل خوردگی متفاوت می باشد. استنلس استیل های آستنیتی بطورکلی بیشترین مقاومت خوردگی را دارند و این امر ناشی از مقدار کروم بالای آنها است. در جایی که مقولة مقاومت خوردگی مد نظر باشد ، معمولا گرید ٣٠٤ بهترین گزینه محسوب می شود. ورق استیل ٣١٦ نیز ترکیبی نزدیک به گرید ٣٠٤ دارد با این تفاوت که این گرید (استنلس استیل ٣١٦) بنابر دارا بودن عنصر مولیبدن مقاومت به خوردگی بالاتری در مقابل خوردگی های شکافی و حفره ای در محیط های حاوی کلر دارد. استنلس استیل های فرّیتی و مارتنزیتی بطور کلی قیمت کمتری دارند. زیرا آنها نیکل کمتر و بعضی اوقات کروم کمتری نسبت به نوع آستنیتی دارند که البته این امر می تواند منجر به از کاهش مقاومت به خوردگی نیز شود. به جهت پرهیز از پدید SCC (ترک خوردگی توأم با تنش stress corrosion cracking) می توان از استنلس استیل های دوپلکس و آستنیتی استفاده نمود. 

 

هفت نکته هنگام انتخاب استنلس استیل

 

آیا به عملیات حرارتی روی استنلس استیل نیاز می باشد ؟

در مورد عملیات حرارتی استنلس استیل ها این نکته را باید در نظر گرفت که چه گریدهایی از این فولادها عملیات حرارتی پذیر هستند . به عنوان مثال در بیشتر مواقع ، استنلس استیل های آستنیتی و فرّیتی با عملیات حرارتی سخت نمی شوند.  استنلس استیل های C ٤٤٠ و PH ٤ – ١٧ نمونه ای گریدهای عملیات حرارتی پذیر هستند. 

 

استحکام آن چه میزان باشد ؟

استنلس استیل های مارتنزیتی نظیر گرید C ٤٤٠ و همچنین استنلس استیل های رسوب سخت شونده نظیر گریدهای  PH ٤ – ١٧ و PH ٥ – ١٥ استحکام خیلی بالایی دارند. فولادهای زنگ نزن آستنیتی نظیر ورق استیل ٣١٦ نیز می توانند استحکام بالایی داشته باشند اما به مقادیر استحکام در گریدهای مارتنزیتی نمی رسند. همچنین استنلس استیل های آستنیتی نیکل بیشتری نسبت به دیگر خانواده های آلیاژی در فولادهای زنگ نزن دارند. به عنوان مثال ورق استیل ٣١٦ چقرمگی و داکتیلیته بیشتری نسبت به استنلس استیل های فرّیتی و مارتنزیتی دارد. استنلس استیل های دوپلکس می توانند خواص و ویژهگی های فولادهای فرّیتی را بروز دهند درحالی چقرمگی و داکتیلیته نزدیک به استنلس استیل های آستنیتی را نیز در خود حفظ می کنند. 

 

کاربردهای آن ها بطور مشخص چیست ؟

گاهی اوقات برای اینکه بفهمیم کدام گرید استنلس استیل بایست بکار رود ، بهترین راه این است که به کاربردهای آن در گذشته بنگریم. در ذیل نمونه هایی از مواقع و موارد مصرف گریدهای واقعی استنلس استیل معرفی می گردد. 

 

استنلس استیل های فرّیتی :
- گرید ٤٠٩ : در سیستم های اگزوز خودروها و همچنین مبدّل های حرارتی
- گرید ٤١٦ : در محورها و شفت ها 
- گرید ٤٣٠ : در صنایع غذایی و لوازم خانگی
- گرید ٤٣٩ : در اجزاء و قطعات سیستم های اگزوز خودروها

 

استنلس استیل های آستنیتی :
- گرید ٣٠٣ : اتصالات  و چرخ دنده ها
- گرید ٣٠٤ : در مصارف عمومی مربوط به استنلس استیل آستنیتی
- گرید L ٣٠٤ : در تمام کاربردهای استیل ٣٠٤ که نیاز به جوشکاری می باشد
- گرید ٣٠٩ : در تمام کاربردهایی که با افزایش دما سر وکار دارد
- گرید ٣١٦ : در تمام کاربردهای شیمیایی
- گرید L ٣١٦ : در تمام کاربردهای ٣١٦ که نیاز به جوشکاری می باشد

 

استنلس استیل های مارتنزیتی : 
- گرید ٤١٠ : در تمام کاربردهای عمومی برای استنلس استیل مارتنزیتی
- گرید C ٤٤٠ : در بلبرینگ ها ، چاقوها و سایر کاربردهای مقاوم به سایش
استنلس استیل های رسوب سختی : 
- گرید PH ٤ – ١٧ : در صنایع هوا فضا ، هسته ای و شیمیایی
- گرید PH ٥ – ١٥ : شیرآلات و اتصالات
استنلس استیل های دوپلکس : 
- گرید ٢٢٠٥ : مبدّل های حرارتی و مخازن تحت فشار
- گرید ٢٥٠٧ : در مخازن تحت فشار و تجهیزاتی نظیر آب شیرین کن 
 

کد: 50030273

زمان انتشار: شنبه 9 اسفند 1399 08:30 ب.ظ

تعداد نمایش: 17

تمامی حقوق برای گروه فلز محفوظ است.طراحی سایت توسط سایت بایک