35089 شنبه تا چهارشنبه از 8:30 صبح تا 5 عصر
پنج شنبه از 8:30 تا 12 ظهر
گروه فلز کاتالوگ 

با بیش از ربع قرن تجربه در زمینه ارائه انواع محصولات استنلس استیل

درباره گروه فلز

گروه فلز در سال 1371 با هدف خدمت به تولید کنندگان و صاحبان صنایع تاسیس گردید ...

بیشتر بدانید ...

استنلس استیل در صنایع غذایی و نوشیدنی

قیمت ورق استیل؛ فروش انواع ورق استیل صنعتی و ورق استنلس استیل در آلیاژ و ضخامت های مختلف. با حرفه‌ای‌ها خرید کنید تلفن: 35089-021

 

    

در صنایع حساس مثل غذا و نوشیدنی که با سلامت افراد سر و کار دارد، انتخاب مواد صحیح در زمینه ساخت تجهیزات فراوری و نگهداری حرف اول را میزند. به همین منظور، آلیاژی که برای این کار در نظر گرفته شده، آلیاژ محبوب استنلس استیل می باشد. آلیاژی ایده آل و بی حاشیه با بالاترین میزان راندمان. از جمله کاربردهای استنلس استیل می توان به ساخت تجهیزات آشپزخانه، از ظروف پخت و پز گرفته تا قاشق چنگال و چاقو و همچنین تجهیزات نگهداری مواد غذایی و نوشیدنی اشاره کرد. از مزیت های ساخت تجهیزات با استنلس استیل این است که زنگ نمیزد، سطح آن به راحتی تمیز و ضدعفونی می شود، همچنین تاثیری بر طعم مواد غذایی نداشته و تغییری در ظاهر آنها ایجاد نمی کند.

     اگر به تاریخ رجوع کنیم، اولین استنلس استیل که توسط هری بریرلی کشف شد، در ساخت چاقو های آشپزخانه به کار گرفته شد، که نتیجه آن را در ساخت بقیه تجهیزات آشپزخانه شاهد هستیم. به همین جهت وقتی قاشق یا چنگال خود را حین صرف غذا 180 درجه بچرخانیم، خواهیم دید که استنلس استیل 8-18 یا در برخی موارد استنلس استیل 10-18 بر روی آن حک شده است. (استنلس استیل 8-18 بدین معنی است که آلیاژ حاوی 18% کروم و 8% نیکل است. به همین ترتیب استنلس استیل 10-18 یعنی در ترکیب شیمیایی آن 18% کروم و 10% نیکل به کار رفته است.)

 

     در گذشته نیز صنایع لبنی به علت استفاده نابجا از مواد مختلف مثل آلیاژهای پایه مس و آلیاژهای حاوی سرب به شدت متضرر شده اند و علاوه بر ضرر مالی، سلامت جامعه را نیز به خطر انداخته اند. به همین منظور راه برای آلیاژهای استنلس استیل باز گردید. استنلس استیل همانطور که قبلاً گفته شد، به راحتی تمیز می شود و مقاومت عالی در برابر عوامل خورنده شیمیایی دارد.

 

 

     در اواخر دهه 1920 میلادی سازمان استاندارد آمریکا، مشخصه هایی را منتشر کرد که باعث شد گام بزرگی در جهت توسعه بهداشت و سلامت صنایع غذایی برداشته شود. امروزه این استانداردها به صورت کد های مختلف، صلاحیت آلیاژهای مختلف را برای استفاده های متفاوت تعیین می کند. به طوری که آلیاژ های استنلس استیل 304 و استنلس استیل 316 که برای اولین بار در سال 1946 در ساخت تجهیزات فراوری، تولید و نگهداری شیر و مشتقات آن مورد استفاده قرار گرفتند، تمامی کد های این استاندارد ها را رعایت کرده و تمامی مراحل کنترل کیفیت را با موفقیت گذراندند. البته لازم به ذکر است که این استاندارد از بقیه کدگزاری ها مستثنی نبوده و مدام در حال به روز رسانی می باشد.

     نتیجتاً از آنجایی که صنایع غذایی و لبنی روز به روز در حال توسعه بوده و تضمین سلامت، بهداشت و ایمنی لازمه آن می باشد، استفاده از استنلس استیل بهترین گزینه در جهت پیشبرد اهداف می باشد.

 

کد: 50019470

زمان انتشار: دوشنبه 8 مهر 1398 08:30 ب.ظ

تعداد نمایش: 336

تمامی حقوق برای گروه فلز محفوظ است.طراحی سایت توسط سایت بایک